Autor

Jmenuji se Jakub Macek a fotografie mě provází takřka celým životem.
První vzpomínka na fotoaparát v mých rukách je z mého brzkého mládí, kdy mi můj táta dal do rukou automatickou Minoltu na film a ukázal mi těch pár nezbytných základů. Jediné co bylo potřeba udělat, bylo namířit, zaostřit a zmáčknout. Pravda, výsledná fotka za moc nestála, ale byla zkrátka první. Tehdy jsem o kompozici, expozici a podobných věcech neměl ani ponětí.

Od té doby však uplynulo mnoho vody. Od roku 2006 se fotografii věnuji čím dál více a z koníčka na volné chvíle se stal opravdový kůň.

Začínal jsem s obyčejným digitálním kompaktem Olympus UZ. Na svoje rozlišení poskytoval krásné fotky, které ale byly omezené jeho konstrukcí a vybavením.
Po nějaké době jsem začal cítit, že jsem už přerostl možnosti, které mi tento fotoaparát nabízí a proto jsem ke konci roku 2010 přešel na digitální zrcadlovku Canon EOS 50D.

Od té doby stále rozšiřuji jak výbavu, tak i zkušenosti a znalosti. Protože člověk se stále učí.
V současné době již disponuji poměrně slušnou výbavou, včetně malého mobilního atelieru. Výhodou takového atelieru je především již zmiňovaná mobilita - celý atelier se světly a "nekonečným pozadím" je možné sbalit do kufru/batohu a převést téměř kamkoli si budete přát.